Go to Top

Temizlik Makinesi ile Beton Parlatma Süreci

 CONCRIA “KENDİN PARLAT” SİSTEMİ SUNAR!
ÖRNEK BETON PARLATMA UYGULAMA SÜRECİ

PARLATMA AŞAMASI 1-3: TEMİZLEME
Beton zemin yüzey temizlik makinesi veya salınımlı/alttan döner mekanizmalı bir makine ile sert diskten parlatma diskine kadar olan bir süreçle işlenir.

1. Tozumaz Yüzey
2. Mat Yüzey
3. Saten Parlaklık

Hiç bir aşama atlanılmamalıdır.

beton-parlatma-ilk-uc-asama
SERTLEŞTİRİCİ / YOĞUNLAŞTIRICI
Saten parlaklıktan sonra beton zemine Concria lityum yoğunlaştırıcı uygulanmalıdır. Concria Sertleştirici ve Concria Süper Sertleştirici parlatma sürecine katıldığında tamamen tozumaz ve dayanıklık ve sert bir beton zemin yüzey elde edilmiş olur.

Kimyasal reaksiyon Lityum bazlı yoğunlaştırıcı kimyasalımızın beton zemine derinlemesine nüfuz etmesiyle çok daha yoğun bir beton zemin yüzeyini uzun ömürlü ve yüksek performanslı olarak oluşturur.

Alçak basınç pompalı sprey ve mikrofiber map ile beraber kullanınız.

beton-parlatma-sertleştirme
PARLATMA AŞAMASI 4-6: PARLATMA
Beton zemin yüzey temizlik makinesi veya salınımlı/alttan döner mekanizmalı bir makine ile sert diskten parlatma diskine kadar olan bir süreçle işlenir.

1. Işıltılı Yüzey
2. Ultra Parlaklık
3. Ayna Parlaklığı

Hiç bir aşama atlanılmamalıdır. 

beton-parlatma-son-asama
GEÇİRMEZLİK
Parlatmadan sonra beton zemini Concria sızdırzmazlık kimmyasallarından biriyle kaplamanızı tavsiye ederiz. Concria sızdırmazlık kimyasalları beton zemini yağ ve benzeri yağlı oluşumlar, su ve diğer kir türü lekelerden korur. Diğer yoğunlaştırıcılarımızda olduğu gibi Concria Koruma kimyasalı beton zemin yüzeyle tepkimeye girip kullanılabilir bir yüzeye dönüştürür.

Alçak basınç pompalı sprey ve mikrofiber map ile beraber kullanınız.

Concria Geçirmezlik Kimyasalları: Concria Koruma, Concria Ultra Koruyucu, Concria Leke Emniyeti

beton-parlatma-koruma kimyasalları

 

 

      beton-parlatma-galeri-1                     beton-parlatma-bayilik-1                     concri-kullanim-alanlari                     beton-parlatma-sorular-1